Find a plant from this blog

Loading...

Saturday, January 8, 2011

Adenium obesum - Dark Pink


Scientific name: Adenium obesum

Common name: Desert Rose

Chinese names:
 沙漠玫瑰 (sha mo mei gui), 天寶花 (Tian bao hua),
富貴花 (Fu gui hua) , 矮性雞蛋花 (Ai xing ji dan hua)

Malay name: Kemboja Jepun, Ros Gurun

Family: Apocynaceae
Origin: East Africa to Arabia

Picture taken at : My home garden
Purchased from: Ah Chui Nursery


Translation to Bahasa Melayu
Nota Ringkas:
  • pokok renek
  • ditamam sebagai bunga hiasan di sekitar laman rumah
  • biasa ditanam dalam pasu bunga, boleh dijadikan bonsai
  • tanah yang mudah mengalir
  • sinaran matarhari yang banyak
  • siraman air yang mencukupi tetapi jangan biarkan ia menakung di pasu dan jangan terkena daun
  • pangkas selalu untuk mencapai batang pokok yang tebal dan cantik
  • bunganya dalam warna merah tua, merah muda and putih
  • berbunga sepanjang tahun
  • membiak melalui keratan atau biji benih

3 comments:

  1. Lovely flowers. Have a nice weekend/Gela

    ReplyDelete
  2. Hi Autumn Belle, you've got an interesting project here. The backdrop is an excellent choice. I love the passiflora - all three of them.
    Rosie

    ReplyDelete
  3. I love this flower but didn't know its name. Thanks for posting it.

    ReplyDelete

Yay! You like flowers too.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...